An International Christmas Story 2 – Polish Version

20161224_185002

English version here: http://www.poznanhub.pl/2017/02/20/an-international-christmas-story-2/

Poznajcie kolejną rodzinę, która zdecydowała się wziąć udział w projekcie #Poznajmysięna Święta, oraz ich gości – Alego i Kevina. Rodzina Jasińskich zawsze była bardzo otwarta i gościnna, a sytuacja obcokrajowców w Polsce w ostatnim czasie była dla nich dodatkową motywacją, by zaprosić do siebie obcokrajowców na Wigilię. Jednym z marzeń członków rodziny jest podróżowanie i odkrywanie różnych kultur, a to świąteczne doświadczenie stało się dla nich namiastką takiej podróży. Wszyscy zgodnie uznali, że było warto!

Zarówno dla Kevina, jak i Alego, były to pierwsze Święta Bożego Narodzenia spędzone w Polsce. I na pewno zapamiętają je na długo. “Wszyscy byli dla nas bardzo mili i dbali o nas” – mówi Ali – “tłumaczyli i wyjaśnili nam wszystko i kilkakrotnie pytali, czy mamy jeszcze na coś ochotę”.

To właśnie jedzenie było dla obcokrajowców największą nowością podczas Wigilii – bardzo się różniło od tego, co jadają na co dzień. “Musiałem dodać trochę przypraw do mojej zupy” – śmieje się Ali.

Celem rodziny Jasińskich było pokazanie ich gościom prawdziwego polskiego domu oraz umożliwienie im doświadczenia słynnej polskiej gościnności. Starali się jak najlepiej oddać świąteczną atmosferę i wyjaśnić swoim zagranicznym gościom wszystkie wigilijne tradycje. Ci także przygotowali się do tego wieczoru – wykazali się dobrą znajomością polskiej kultury i zwyczajów. “Poczuliśmy się u naszych gospodarzy naprawdę dobrze. Z chęcią w zamian zaprosilibyśmy ich do naszych domów” – mówią.
Bardzo cieszą nas pozytywne odczucia uczestników tej międzynarodowej Wigilii. Zwłaszcza, że dowiedzieliśmy się, że także znajomym, sąsiadom i reszcie rodziny Jasińskich bardzo spodobał się nasz pomysł i chętnie dołączyliby do kampanii w przyszłym roku.